Oferta fotografii Komunijnej 2018

Komunia Święta to pierwsze, w pełni świadome wydarzenie religijne w życiu młodego człowieka, w którym bierze czynny udział. Poza sferą sacrum podczas Pierwszej Komunii Świętej mamy również do czynienia z sferą profanum. Komunia stała się również wydarzeniem medialnym tak jak większość ważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

Miesiące maj i czerwiec, to okres, w którym większość rodziców poszukuje fotografa na sesje komunijne zarówno indywidualne jak i zbiorowe. Dlatego też zapraszam rodziców i dzieci komunijne do indywidualnych sesji zdjęciowych, reportaży całodniowych oraz zdjęć komunijnych dla grup.

Zdjęcia komunijne indywidualne

Zdjęcia komunijne są wyjątkową pamiątką rodzinną. Do wyboru rodzice dzieci komunijnych mają całodniową sesję fotograficzną w dniu Pierwszej Komunii Św.,  bądź też indywidualną sesję plenerową. Sesję komunijną można zamówić także jako prezent komunijny, np. od rodziców chrzestnych. Idealnym dodatkiem do niej jest spersonalizowana fotoksiążka.

Zdjęcia komunijne zbiorowe

To pamiątka z ważnego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Św. wszystkich dzieci przystępujących do komunii danego dnia w parafii. Reportaż komunijny zaczynam przed kościołem, gdzie rodzice błogosławią dzieci przed wejściem do kościoła. Kończę zdjęciem grupowym wykonywanym po uroczystej mszy św. Na życzenie rodziców wykonuję grupowe fotografie rodzinne jak i również portrety dziecięce po mszy św.

Posiadam licencje Kurii Biskupiej pozwalającą na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kościelnego. Licencja jest niezbędnym dokumentem do wykonywania zdjęć podczas mszy św.

Plener Komunijny

Fotograficzna sesję komunijną Waszego dziecka można wykonać zarówno w dniu Pierwszej Komunii jak i w białym tygodniu. Każdy rodzaj sesji ma swoje plusy jak i minusy. Zapraszam do jej zaplanownia.  W dniu komunii najbliższa rodzina młodego komunikanta jest zazwyczaj w całości. W tzw. białym tygodniu mamy zazwyczaj więcej czasu i nie jesteśmy ograniczeni do miejsca, w którym odbywa się przyjęcie komunijne.  Fotografie komunijne możemy wykonać nad morzem, w górach, w kwitnących sadach, a nawet w pobliskim lesie. Poranne mgły, o które dość łatwo w tym okresie, bądź zachodzące słońce mogą być dopełnieniem zaplanowanej przez Was sesji fotograficznej.
Sesja plenerowa nie musi przedstawiać dziecka stojącego sztywno jak w studio fotograficznym. Poniżej jedna z moich ulubionych komunijnych sesji zdjęciowych, które  wyznacza nowe trendy w fotografii komunijnej.