Często z ust przyszłych nowożeńców pada przysłowiowe pytanie: „czy warto fotografować przygotowania?”. Moja odpowiedź brzmi tak. Dla wielu z Was to okazja zbudowania bliższych relacji pomiędzy Wami i Waszym fotografem. Często nie zdajecie sobie nawet sprawy, że fotograf nie jest zwykłym usługodawcą pracującym dla Was. To Wasz najlepszy przyjaciel, z którym spędzicie cały dzień. To fotograf będzie pilnował rozkładu dnia, to on często pomoże w logistyce, to fotograf często poratuje igłą i nitką w nagłej potrzebie.
Gdy będziecie po latach oglądać zdjęcia mamy pracującej koszule, świadkowej, która za pomocą widelca zapina Waszą suknie ślubną, zniecierpliwionego brata dzwoniącego co chwilę z pytaniem: „kiedy będzie samochód”, świadka wiążącego krawat wpatrzonego w instrukcje z Yuotube dostrzeżecie jak wiele działo się tego dnia. Wszędzie dookoła panuje rozgardiasz i twórczy bałagan, ale to on jest na swój sposób kwintesencją tego dnia. Czyż nie jest wart wspomnień i zdjęć?

  • W pomieszczeniach w których będziecie fotografowani i filmowani niech panuje porządek. Bałagan nie wygląda elegancko na zdjęciach.
  • Wykonanie próbnego makijażu jest ze wszech miar wskazane, być może jesteście uczuleni na jakieś rodzaje kosmetyków. Makijaż niech wykona ta sama osoba, która będzie robiła go w dniu ślubu. Zapiszcie użyte kosmetyki. Nie oszczędzajcie na wizażystce. Dobre kosmetyki kosztują (uwaga: make-up fotograficzny musi być matowy). Polecam zrobienie selfie z makijażem.
  • Wizytę u fryzjera i wizażystki zaplanujcie na 2-3 godziny przed ślubem. Jeśli macie dużą rodzinę warto zaprosić wizażystkę do siebie. Ważna jest kolejność – najpierw fryzjer, potem wizażystka.
  • Odkryte ramiona warto pokryć pudrem nie będą błyszczeć się na zdję
  • Jeśli Panna Młoda na suknie ślubną z odkrytymi ramionami i plecami w dniu ślubu nie noś nic obcisłego, unikniesz odciśniętych śladów po ubraniu na ciele.
  • Pan Młody powinien też wyglądać oszałamiająco. Warto zadbać o jego wygląd fryzurę i paznokcie (widać je na zdjęciach przy zakładaniu obrączek).