Dekoracje ślubne w 2018 roku

Śluby 2018 roku zbliżają się powoli wielkimi krokami. Fotograf ślubny zarezerwowany, kościół, zespół muzyczny oraz restauracja również. Czas wybrać dodatki. Kwiaty, papeteria, wystrój kościoła, ozdoby na stołach weselnych i oknach, może także dodatki przy wejściu do lokalu – to one tworzą atmosferę weselnego przyjęcia.
Jakie są trendy w 2018 roku? Minimalizm i klasycyzm czy też boho, vintage, glamour, a może połączenie powyższych będzie tym, który zapragniecie mieć u siebie.

Poniżej kilka fotograficznych propozycji na 2018 rok.

Styl angielski nadal króluje w weselnych dekoracjach.  Był i zapewne będzie najczęściej wybieranym przez przyszłych nowożeńców na swój ślub. Urocze ukryte wśród drzew dworki, wiejskie posiadłości i nieduże pałacyki, których w Polsce nie brakuje przyciągają pary młode niesamowitą oprawą. Przyszłe pary młode wybierając takie miejsca, powinny połączyć zieleń i kwiatowe otoczenie obiektu z dekorację sali weselnej. Delikatne i romantyczne pastele nieodłącznie powiązane są z pięknymi ogrodowymi kwiatami. Pastelowe dalie albo potężne hortensje, ogrodowe angielskie róże, koniecznie w pełnym rozkwicie, magiczne papuzie tulipany niesamowite peonie w bladym różu, to kwiaty dzięki którym floryści stworzą urocze pełnokwiatowe bukiety, fenomenalnie nawiązując do romantycznego charakteru stylu angielskiego.

Styl vintage, chyba ulubiony wśród dekoratorów ślubnych, już nie tak słodki, delikatny, zwiewny i romantyczny, ale z całą pewnością wielu parom młodych przypadnie do serca i wybierze go jako swój motyw przewodni w sezonie ślubnym 2018, tym bardziej że przebojem wszedł w dekoracje ślubne w 2017 roku.  Nostalgia za minionym spowodowała, iż zakochaliśmy się w nim nie tylko aranżując wnętrza, ale i w modzie. Do stylu Vintage na weselach chętnie nawiązują dekoratorzy w tworzeniu aranżacji kwiatowych.

Świeżo powstające restauracje i hotele, a w nich meble rodem z PRL, przedmioty stylizowane na stare, całość powiązana z minionym duchem czasu. W takich miejscach warto pobawić się ciekawą zielenią i oryginalnymi dodatkami. Parę starych butelek, których na pewno w domu nie brakuje kilka fikuśnych słoików, a w nich wiązanka kwiatków, albo też pojedyncze gałązki zieleni, np. bez w maju, wszystkie na jednym stole oczywiście.
Wielobarwne kompozycje kwiatowe wykonane w misach oldskulowych wazonach czy dzbanach, które mogą być nawet poobijane, odrobine uszkodzone dzięki czemu podkreślą ząb minionego czasu. Czyż nie warto uwiecznić tak wspaniałych dekoracji na fotografiach ślubnych ?

Do wolno stojącej szklanej wazy wystarczy dodać trochę szaro-srebrnego eukaliptusa, kilka gałęzi akacji, mimozy urozmaicić liśćmi oliwki i już mamy dekoracje wpisującą się w nasze stylowe wnętrze. Jeśli do tego dodamy papeterię na postarzanym lub czerpanym papierze, wypisaną kaligraficznym fontem, stare ramki z naszymi fotografiami z dzieciństwa będziemy mieć wspaniałą dekorację.

Styl eko, chociaż bardziej podoba mi się nazwa boho nawiązująca do bohemy, to idealne rozwiązanie dla zwolenników naturalności i dbania o środowisko. Nie znajdziemy tu przesadzonych, zbędnych i pompatycznych dodatków.

Kwiaty zebrane z łąki: jaśmin, margerytki, zerwany z drzew bez, konwalie które cieszą nasze oczy i pieszczą zmysł węchu w maju, jaskry, delikatne zawilce, anemony, całość z dodatkiem traw, leśnych jagód, gałązek bruni koniecznie z interesującymi dodatkami typu, drewniane latarenki ze świeczkami w środku, plastrami drewna ma który kapie wosk z palących się świeczek i mchy to bajeczna oprawa nawiązująca do leśnych elfów, jutrzenki i nimf wodnych. Naturalnie, delikatnie w zgodzie z przyrodą.

Nadchodzący sezon 2018 to mix różnorodnych stylów i kolorów, wielu kwiatów i barw. Pobawcie się z nimi razem z waszym florystą. Oczarujcie gości swoim niepowtarzalnym pomysłem na ślub, w bajeczniej scenerii miejsca, które wybraliście z magiczną oprawą cudnych kwiatów i bliskim Waszym sercom barw.

ostatnia aktualizacja 19 marca 2018
© fotograf ślubny Leszno 2018